Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Komentáře z turnajů

Obrana přestřílela útok, ale jen za 3 body (21.1.2018)

publikováno 28.01.2018

Je tu neděle a s ní i tři další zápasy. Nálada je bojovná, hráčů tak akorát, jen Pery přemýšlí, zda chemoprenem přilepí patu u boty.

ČČT : FC Gilotina Choceň 2:3 (1:1)
Péša - Pery, Petr, Cacan – Képa, Honza, Paťo

Úvod poznamenala špatná rozehra Cacana, kdy se řítili dva hráči na jednoho, bohužel byl Péša bezmocný 0:1. Po chvilce mohlo být srovnáno, ale střela Páti skončila pouze na tyči. Smutnit jsme nemuseli, protože jen o pár okamžiků později Pery rychle rozehrál na Honzu, ten nádherně našel volného Petra, který poslal míč kolem gólmana k tyči 1:1. Následně Péša výborným výhozem našel Páťu, který brankaři tváří v tvář neobstál. Na druhé straně nás 2x skvěle podržel Péša.
Druhou půli jsme zůstali myšlenkami na lavičce. Naštěstí nás stále držel skvělý Péša. Zejména při akci 2 na nikoho se skvěle vyznamenal. Bohužel co nedal soupeř, dali jsme my. Pery tečuje roh do vlastní brány a soupeř odskakuje 1:2. Zkoušíme odpovědět, ale ani jedna rána Képy nekončí v síti. Ani přečíslení dva na jedno nám nevychází podle představ. Pět minut před koncem už mírně riskujeme. Bohužel z toho pramenila naše ztráta a soupeř to trestá z brejku 1:3. Opět mohla přijít brzká odpověď, ale naše střela končí pouze na tyči. Vázne rozehra. Nakonec Péša nohou skvěle nachází Cacana, který výborně zpracuje prso(rukou) a snižuje na 2:3. Deset sekund před koncem Képa táhne útok 2 na 1, bohužel se dostává jen k brankáři, který vyráží do autu. Bereme time-out. Signál dopadl skoro, jak jsme si řekli, jen střela míjí branku po střele Péši o pár centimetrů. Škoda, tady na bod bylo.

ČČT : P.FC Zbloudilá Střela 7:1 (3:0)

Druhý zápas odpoledne jsme začali svižněji. Zřejmě tomu napomohl karetní kemp s pivním dopingem. Péša se hned od úvodu tlačil k zakončení, bohužel jeho projektil zastavil soupeř. Špatně rozehráváme roh, ale naštěstí Péša hasí rodící se brejk na půlce. Ve čtvrté minutě mlaďáci zakombinují a je z toho vedení 1:0, kdy do sítě uklízí míč Paťo. Poté předvádí skvělé sólo Pery, kdy prošel přes tři hráče a balónn už opět lovil gólman z brány 2:0. Po ose Pery – Képa – Honza poslední jmenovaný střílí mimo. Pery zabojoval a vyslal Képu 1 na 1, ale ten nakonec minul. Tři minuty před přestávkou Petr vystihl přihrávku, přihrál Paťovi před gólmana, ale ten skvěle vyráží. Naneštěstí pro něj přímo k noze Petra, který trochu krkolomně doráží do prázdné 3:0. Deset sekund před koncem už naše lavička slaví po čtvrté, bohužel Pery trefuje pouze boční síť.
Druhý poločas jsme zahájili rohem Képy, který našel volného Cacana…mimo. Oba si spolupráci za chvilku znovu zopakovali, ale jejich snaha končí na břevně. Trochu jsme polevili v důrazu. Soupeř zjednodušil hru a pouze vyhazoval na útočníka stojícího před vápnem. Po několika smolných odrazech se nakonec míč dostal na volného hráče, který o tyčku snižuje 3:1. Odpověď mohla přijít hned po rozehrávce, ale Cacan sám před gólmanem posílá míč mimo. Z protiútoku mohlo být zase hůř. Propadnutí ve středu pole naštěstí skvěle zachraňuje Péša. Naštěstí Honza trefuje po špatné rozehrávce soupeře mimo dosah gólmana a je to opět o tři góly 4:1. O minutu později opět slavíme. Péša našel Cacana, který předložil Paťovi před prázdnou a ten v klidu zakončil 5:1. O dvě minuty později našel Péša krásným dloubákem volného Képu, který si míč v klidu zpracoval, stahovačkou obešel
gólmana a střelou do prázdné zvýšil na 6:1. Obléháme soupeřovu branku, přichází šance za šancí.
Skóre však zůstává stejné. Nehorázná paráda: Honza místo, aby šel sám na bránu, tak si raději čistí
boty :-) V poslední minutě zkouší Cacan zidanovku. Petr se na to nemůže koukat, tak mu raději
ukopává balon na přední tyč 7:1. Zápas jsme zvládli s přehledem, jen škoda toho čistého konta.

ČČT : Citroni 3:7 (2:2)

V posledním zápase na nás čekali Citróni, kteří zvládli oba své předchozí zápasy s celkovým skóre 22:1. Děláme si srandu, že jednociferný výsledek by byl fajn. Do zápasu jsme však vletěli neskutečně. Honza zmátl obránce natolik, že mu přihráli před svého gólmana sami, ale bohužel gól z toho není. I poté jsme pokračovali ve vyrovnané hře, ze které nás nedostala ani soupeřova puklice do břevna. Z ničeho nic však ranou z dálky dostáváme těžký direkt 0:1. Soupeř je při chuti. Svou šanci před prázdnou bránou však nevyužil. Opět se dostáváme ke slovu i my. Képa využil chybné rozehry, řítil se sám na brankáře, ale jeho lob gólman chytá. Poté zkouší srovnat Pery dělovkou z dálky, ale i tu brankář likviduje. Poté přichází střídání Petra. Slabou střelu mimo si špičkou boty sráží do vlastní brány 0:2. Dostáváme se do útoku, ale gólman míč bere a rozehrává na volného obránce. Ten však
nečeká balón ani Petra, který se snažil napravit svou chybu – snižujeme na 1:2. Mačkáme soupeře jako citrony. Petr uvolňuje Honzu, který se nemýlí 2:2. Do druhé půle nastupujeme bez Petra, který se zranil. Soupeř začíná tlačit, ale Péša skvěle zasahuje
na brankové čáře. Poté zbytečně odkrýváme jednu stranu, kam směřuje balón na zcela osamoceného hráče 2:3. Po další chybě následuje brejk soupeře, který zakončuje střelou mezi nohy Péši 2:4. Hrůznou tříminutovku zakončuje střela ze strany, která opět prochází Péšovi mezi nohama 2:5. Honzova odpověď však končí na tyči. Naopak soupeř zvyšuje na  - 2:6. Další naše chybná rozehrávka, tentokrát Cacana znamená brejk dva na jednoho a zvýšení na hrůzné skore 2:7. Poslední slovo nakonec máme my. Képa se uvolnil po lajně a zpětnou přihrávkou vybídnul Peryho ke gólové střele. Korigujeme na konečných 3:7.
Nebýt prvního smolně prohraného zápasu, máme ze hry dobrý pocit. Příště to dopadne jistě líp.A abych nezapomněl. Nehorázná paráda: Pery si přilepil krom podrážky k botě i stulpnu k noze :-)

ČČT FOREVER

Aktualita

Kolik gólů dáme, tolik bodů máme (18.2.2018)
Dobrý den, vítám Vás u komentáře z posledního turnaje sezóny v rámci CHOML, kdy jsme v neděli 18. února zavítali do Chocně. Po příchodu do haly ...