Úvod » Komentáře z turnajů

3 bodíky za výhru s "Mejrovou" Řetůvkou (5.2.2017)

publikováno 08.02.2017 (aktualizováno 13.02.2017)

Na 10. turnaj jsme dorazili ve velmi dobré náladě. Jako cíl jsme dali 4 body, které jsme se stejnými soupeři uhráli i v první části

Čistírna : Sokol Řetůvka  4:2 (2:2)

Branky: Hudy (Mára), Mára (Hudy), Cacan, Mejra (Mára)

Sestava: Hoty – Pery, Mára, Petr – Hudy, Mejra, Cacan

Do utkání jsme chtěli vstoupit ze zajištěné obrany a pokud možno vydržet alespoň 3 minuty bez obdržené branky.  Začali jsme menším tlakem, který vyvrcholil Peryho ranou z blízka, ale bohužel se míč do branky nepodařilo protlačit. Naopak soupeř z ojedinělé akce udeřil. Z naší standardní situace se dostavil brejk, který soupeř zakončil lobem z půlky, na který vyběhnutý Hoty neměl šanci dosáhnout 0:1. Čisté konto jsme drželi celé 2,5 minuty. Snažili jsme se vyrovnat. Po rozehře trestňáku se k zakončení dostal Hudy. Poté se dvakrát snažil Mára vybídnout k zakončení, ale oba pokusy skončily bez gólového efektu.  Do třetice všeho dobrého se Mára rozhodl zakončit sám. Jeho střelu z půlky gólman vyrazil přesně na hlavu Hudyho, který hlavou dorážel do prázdné 1:1.  Poté Mejra patičkou nádherně uvolnil soupeře před naší brankou, ale Hoty vytáhl reflexivní zákrok. Řetůvka nás na chvilku přimáčknula, což vyvrcholilo jejich nepovedeným přímákem, který se nadvakrát poodrážel, aby nakonec střela propadla kolem Petra a Hotyho na přední tyči 1:2.  Opět jsme doháněli. Naštěstí se nám vydařil brejk, kdy Cacan poslal z lajny přihrávku na Hudyho, který nádherně prodloužil na Máru, který se nemýlil 2:2.  Zakončení hlavou jsme si oblíbili, jen Mejra nebyl tak přesný jako Hudy. Druhá půle začala opět naším tlakem.  Z rohu se Mejra pokusil zakončit „přes hlavu“ :-)Následoval brejk 3 na 1. Hudy zakončoval, k jeho zblokovanému pokusu se dostal Petr, ale jeho hlavička postrádala razanci. Následoval roh, ze kterého Hudy pozdravoval balónem diváky na tribuně. Náš tlak byl nakonec odměněn. Cacan vystihl špatnou rozehru soupeře, běžel sám na gólmana, kterého si kličkou položil a zakončoval do prázdné 3:2.  A o malou chvilku bylo ještě veseleji. Dlouhý pas výborně sklepnul Mára na Mejru, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě 4:2. Za pár minut mohl jít Cacan sám na gólmana, ale skončil na zemi po tvrdém faulu od míče (kontakt tam s míčem skutečně byl :-D ). Opět brejk 3 na jednoho, ale nakonec z toho byla šmudla vedle. Cacan si chtěl napravit reputaci a po individuální akci střílel do tyče. Náš tlak neustával. Mejra dobře uvolnil Hudyho, který šikovně patou posunul na Petra, který šancí pohrdl a napálil balón vedle tyče. Následoval rychlý brejk soupeře, kdy skvěle zasáhl Hoty a udržel nám dvoubrankové vedení.  Poslední šanci opět zazdil Petr, který vystihl nedorozumění golmana s obráncem. Z úhlu však minul prázdnou branku.  Výkon dobrý, 3 body doma.

Čistírna : Sokol Tokyjo 3:4 (0:3)

Branky: Petr (Mejra), Cacan (Pery), Pery

Do utkání s Tokyjem jsme vlétli hned z rozehry. Mejra s Hudym zkoušeli zaskočit soupeře nájezdem z rozehrávky, ale gólman je proti a skvěle chytá. Soupeř se osmělil a po prohraném hlavičkovém souboji musí Hoty hned dvakrát ukázat, že je mužem na svém místě. Rychlým výhozem navíc rozehrál brejk, který zakončuje po Mejrově přihrávce Petr (opět vedle). Následovala naše trojšance. Nejprve Mára trefil tyč, dostal se k odraženému balónu. Opakovanou střelu srazil obránce k Mejrovi, který zakončil těsně vedle. Ani soupeř se nechtěl nechat zahanbit. Hoty 3x skvěle zasahuje po zakončeních z blízka. Když jsme byli z nejhoršího venku, soupeř rozehrál a asi chtěl jen zahřát Hotyho, který slabý oblouček nešťastně pouští 0:1. Odpověď mohla přijít za pár okamžiků. To by se ale nesměl k zakončení dostat Petr (tentokrát střela nad). Trest přišel z rychlého brejku, 3 na 1, kdy si soupeř toto přečíslení doslova vychutnal 0:2. Neskutečně mizernou pasáž zápasu podrthujeme neuvěřitelnou chybou. Soupeř se rozbil o balón (asi koukal na Cacana minulý zápas). My jej však nechali vstát, rozehrát a ještě zakončit 0:3. Poločas zakončujeme přestřelením branky ze dvou metrů. Autor zakončení je již zřejmě jasný :-p V posledních sekundách se u rohu otočil Petr, ale jeho přihrávku srazil obránce rukou. Penalta. Míč si staví Mejra, který nedává golmanovi šanci k zákroku. Poslal totiž balón s naprostou jistotou vedle.

Druhou půli zahajujeme stejně jako jsme tu první začali. Soupeř jde ve čtyřech na Peryho, který neuvěřitelně zastavuje. Vysílá na druhou stranu do brejku Mejru s Márou. První jmenovaný však šanci nevyužije.  Po nedorozumění Cacana s Petrem se soupeř snadno dostává k autu. My však jsme myšlenkami jinde a soupeř nás opět trestá 0:4. Bereme oddechový čas. Nemáme co ztratit, tak jdeme zkusit nemožné. Najednou je na hřišti úplně jiná Čistírna. Pery si narazí s Mejrou, ale gólman skvěle zasahuje. Následuje roh, který rozehrává Mejra na Petra a ten poprvé trefuje branku 1:4. Gól nás zvedá a Pery střílí a Cacan nám dorážkou pod gólmanem dává naději 2:4. Hudy následně jde z boku sám na gólmana, ale bohužel z toho gól není. Z rohu se ke střele dostává Petr, ale balón do branky neprotlačil. Náš tlak neustával. Do dvou šancí se tlačil Pery, jednou jsme už viděli balon i v síťi. Následoval trestný kop Hudyho, kterému zadní tyč „úspěšně“ zavřel Petr. Nakonec nám bylo písknuto 5 s. Soupeř už jen odkopával. Do další šance se nacpal Pery, kdy jeho střela skončila na tyči.. Nakonec opět Pery ranou po zemi snižuje 3:4. Půl minuty před koncem je faulován Pery. Na prodlouženou penaltu si věří Hudy. Bohužel výsledek byl stejný jako v první půli. Střela vedle. Zápas končí a my jen smutně můžeme přemýšlet nad tím, proč jsme nehráli celý zápas tak, jako jsme hráli většinu druhé půle. Bod by tu byl zasloužený. Ale co, hlavně že byla sranda :-)

ČISTÍRNA FOREVER

Aktualita

Kolik gólů dáme, tolik bodů máme (18.2.2018)
Dobrý den, vítám Vás u komentáře z posledního turnaje sezóny v rámci CHOML, kdy jsme v neděli 18. února zavítali do Chocně. Po příchodu do haly ...