Čistírna ČT - Sokol Řetůvka 3:1 (1:0)

Sestava: Hoty- Mára, Cacan, Mejra-Péša, Hudy, Šimon, Halby

Branky: Mára (Šimon), Šimon (Péša), Péša (Cacan)

ŽK: Cacan

Dnes jsme hráli s dalším týmem nesoucí název Řetůvka. Tato Řetůvka by měla být papírově slabším soupeřem než ta, s kterou jsme hráli první zápas. Na druhou stranu zápas byl vyhecovaný už od kabin, kde Mejra slovně hecoval "vesňáky-spoluhráče" z Řetové, kteří mu vše samozřejmě vraceli. A na začátku utkání se to projevilo, proto diváci museli být unešení nasazením a bojovností. Hrálo se nahoru a dolu, s velkým počtem šancí na obou stranách. Po neúspěšných akcích Péši, Hudyho, Halbyho a Máry se konečně v bráně vyznamenal i Hoty. Když už se konečně tempo hry trošku uklidnilo, Šimon nalézá Máru a ten už si s míčem poradil a poslal Čistírnu do vedení - 1:0. Po té se opět ukázal Hoty, když vystřihl dobrý zákrok a udržel Čistírnu v těsném vedení. Ve druhém poločase se hrálo v režii Čistírny. Důkazem byla krásná akce, kterou rozjel Mejra, milimetrovou přihrávkou našel Péšu, ten ještě viděl lépe postaveného Šimona, který už měl lehkou situaci a uklízel do prázdné brány - 2:0. Po té jsme maličko polevili a soupeř z ojedinělé akce z křídla trefuje přesně k zadní tyči a snižuje - 2:1. Čistírna nesložila zbraně a pokračovala v dobrém výkonu, proto přišla zasloužená odměna v podobě další branky. Cacan se snažil vystřelit, jeho nepovedenou střelu si Péša zpracoval a tvrdou střelou stanovuje konečný výsledek na 3:1 pro Čistírnu. Radujeme se nejen z vítězství, ale i z Mejrova činu po zápase, který poroučí v bufiku piva, čaj a nealko.

Čistírna ČT- Sokol Tokyjo 4:4 (3:2)

Branky: Šimon (Cacan), Mejra (Péša), Mejra, Šimon (Péša)

Do utkání jsme vlétli a vytvořili si velký tlak, bohužel jsme neproměňovali své šance a soupeř hru postupně vyrovnal. A nakonec se po naší špatné rozehrávce ujal vedení - 0:1. Nám se zatím začaly kupit fauly, brzy jsme jich měli 5, proto nám hrozila prodloužená penalta. Ale náš styl hry jsme nezměnili a neslo to ovoce. Cacan hned po minutě krásně nachází Šimona a ten srovnává - 1:1. Chvíli na to se mezi střelce zapisuje i Mejra, když po přihrávce Pěši trefuje - 2:1. Hoty znovu ukazuje, že si na dnešní turnaj nezapomněl přibalit do tašky i formu a dalším dobrým zákrokem udržuje naše vedení. Pár vteřin před koncem poločasu to se svojí bojovností maličko přehnal Mára a rozhodčí píská 6. faul. Následuje prodloužená penalta, kterou Hoty vyráží. Ve druhém poločase se soupeř ujímá iniciativy a vytváří si tlak. V ten moment Mára zahrává na roh a rozhodčí ukazuje rozehrávku od brány, ale Mára ukazuje krásné gesto fair play a přiznává roh, čímž sklidil potlesk celé haly. Ale i Čistírna hrozila a po několika rozích, přišla změna. Hoty se zapojil do rozehrávky a střílenou přihrávkou nachází Hudyho, který patičkou tečuje do brány, ale soupeř  jí vykopává z brankové čáry. Další Hudyho šance opět nekončí brankou. Po té soupeř povedenou útočnou akcí srovnává stav zápasu - 2:2. Čistírna ale nehází flintu do žita a Mejra z úhlu prostřeluje vše, co mu stojí v cestě, i když ve vzduchu stále visíí otázka, zda-li to nebyl vlastní gól soupeře. Nicméně znovu se ujímáme vedení - 3:2. Při další akci Mára z dálky trefuje tyč. Následně opět zafungovala spolupráce Péša - Šimon, který zvyšuje na 4:2. Od té doby se začínáme bránit velkému tlaku soupeře, který eliminujeme pozornou hrou obrany, případně dobrým zákrokem Hotyho. I přesto se soupeř dostává přes naši obranu, obtočí kolem obránce a snižuje na 4:3. Když jsme přežili 100% šanci soupeře, který nedokázal dopravit míč do prázdné brány, mysleli jsme si, že vyhrajeme i druhé utkání. Bohužel 20 vteřin před koncem Cacan rozehrává aut, neomylně na středu hřiště nachází protihráče, který zakládá rychlý brejk, který Tokyju už vychází na 4:4. Nakonec jsme ještě mohli i vyhrát, kdyby měl Šimon více štěstí v posledních vteřinách zápasu.

ČČT FOREVER

Aktualita

Kolik gólů dáme, tolik bodů máme (18.2.2018)
Dobrý den, vítám Vás u komentáře z posledního turnaje sezóny v rámci CHOML, kdy jsme v neděli 18. února zavítali do Chocně. Po příchodu do haly ...