Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Komentáře z turnajů

Na mistra jsme nestačili, Barbary jsme vyčistili!

publikováno 03.01.2016 (aktualizováno 05.01.2016)

Krásné odpoledne, přátelé kulatého nesmyslu, kromě přání všeho nejlepšího v novém roce 2016 všem hráčům a příznivcům Čistírny ČT Vám dnes přinášíme komentář ze dvou zápasů 6. mistrovského turnaje Východočeské krajské ligy futsalu - sálového fotbalu z neděle 3.1. 2016.

ČISTÍRNA ČESKÁ TŘEBOVÁ – BUKVICE  VYSOKÉ MÝTO 0:4 (0:2)

Sestava: Képa, Mára, Áda, Mejra, Pery, Cacan, Péša, Páťa, Hoty

Začali jsme opatrně a zodpovědně od zadu, vědomi si, že jsme nastoupili proti vedoucímu týmu soutěže. Prvních pět minut jsme úspěšně kouskovali hru a soupeře do vážnější situace nepustili.  Až v 6. minutě soupeř ohrozil poprvé naši bránu, ale pozorný a připravený Hoty chytá.  V 7. minutě útočí rodinné duo Voleských, kde se nám kloubí Mejrova zkušenost a Páťova dravost, která by mohla i favorizovaného soupeře překvapit, ale prozatím bez úspěchu. V 8. minutě si Hoty připisuje další úspěšný zákrok, když chytá aut a vypadá to, že se nám po silvestrovské bujařici rozchytal.  Avšak v 9. minutě Hoty svým zákrokem nutí rozhodčího přerušit hru, jelikož chytá mimo pokutové území míč rukou. Naštěstí soupeř standartní situaci neproměňuje. V 11.minutě s elánem hrající Páta nehoráznou parádičkou obchází  soupeřova obránce, ale z pěkné individuální akce  gól nedáváme. Ve 12. minutě již dochází ke změně skóre, když přes bránícího Képu soupeř střílí a Hoty se pouze bezmocně ohlíží 0 : 1. Obdržená branka nás vyburcovala k nejhezčí akci tohoto poločasu a možná i zápasu s aktéry Képa,  Mejra, Páťa, když ve 13. minutě po krásné akci posíláme míč těsně vedle soupeřovy brány. Bravo borci. Zápas má skvělé tempo a opět v té samé proklatě smolné 13. minutě dle známého pořekadla nedáš dostaneš, má dáti - dal, soupeř z brejku zvyšuje svůj náskok na 0:2. V druhé půli  soupeř nastupuje vědom si svého hubeného náskoku a hraje zatažený koncentrovaný futsal na své půli, což se na tým pohybující se na čele tabulky nesluší  a čeká na ojediněle vznikající chybu Čistírny. V  17. minutě Hoty zachraňuje po chybě na půlce  výborným čtením hry a Čistírna zakládá nový útok. Zatím to ještě nepřišlo! Ve 21. minutě  soupeř útočí a následně zakončuje vedle. A máme tady další prokletou minutu ( dnes 22. ), kdy pravidelně přichází střela od bílé barvy z pravé strany a nechytatelnou dělovou ranou se soupeř ujímá vedení 3:0. Ve 23. minutě se borci z Čistírny opět dostali na útočnou polovinu hřiště, ale nezvládli jsme zakončit. Ve 24. minutě vracející se Péša  zastavuje patičkou přečíslení dva na jednoho a z následného protiútoku bojuje Páťa na  útočné polovině za čestný úspěch, ale naše dnešní snaha končí pouze faulem.  26. minutu si budeme pamatovat pro výborný obranný záchranný zákrok Peryho, ale po chvíli se již mění skóre, kdy soupeřův útočník  po vynikající přihrávce obchází i Hotyho, s čím nedokáže nic udělat ani naše dobře hrající obrana a stav je 0:4. Ve 27. nebezpečnou střelu soupeře likviduje Hoty a  z  následné soupeřovy akce vzniká přečíslení tři na jednoho. Soupeř naštěstí nedává. Čistírna se nevzdává, bojuje,  což je publiku sympatické a žene ji dopředu. V 28. minutě nebojácně útočí Péša, Áda i Képa. Náš tlak vrcholí a po učebnicové kombinaci Mejry s Márou, soupeřův brankář střelu chytá. Čistírna po bojovném výkonu prohrává 0:4, ale nikoli se sklopenou hlavou. Jak praví klasik: ,, Můžeš i prohrát, ale pak se zase narovnej.´´

Branky:

12. Fišer Martin, 14. Jiráský Michal, 22. Gerčák Jakub,  27. Jiráský Michal

BARbaři Vyoké Mýti - ČISTÍRNA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1:6 (0:3)

Branky: Péša(Adam), Páťa (Képa), Mejra (Cacan), Péša (Képa), Adam (Cacan), Képa (Mára)

Soupeř nastupuje bez jediného hráče na střídání, čehož si okamžitě všímá náš trenér a i fanoušci očekávají přesně opačný průběh než v předchozím utkání. Borci z Čistírny nastupují v tomto utkání proti poslednímu týmu soutěže, který se dnes bude snažit zapomenout na výkony z loňského roku 2015. Na začátek zápasu v obraně nastupuje duo Pery, Cacan  a útok obstarává ve vynikající pohodě hrající Áda a Péša. Od první chvíle kralujeme na hřišti, soupeře jsme úplně vymazali.  Ve 2. minutě si Cacan naráží s Péšou, ale brankář soupeře jeho střelu ještě chytá. Nastupuje druhá obranná dvojce Mára a Képa a do útoku duo Voleských. A huš, je to tady! Ve 4. minutě po faulu na Páťu rozehráváme a zakončujeme krásnou střelou Képy, kterou brankář nepochopitelně vyráží. Nádherný fotbalový moment. Tribuny jásají, hraje se tu opravdu líbivý futsal.  A pozor, již  v 5. minutě se zdá, že nestřídajícímu soupeřovi dochází síly,  soupeř se vrhá do útoku, avšak bez ,, kýženého´´ výsledku. V 6. minutě Pery z autu hledá Adama, ale ten hlavou míjí.   V 7. minutě soupeř fauluje Képu a z průběhu hry je vidět, že soupeř už neví kudy kam. V 8. minutě Képa nekomromisně vybojoval míč, nahrává Mejrovi a ten téměř z vyložené šance míjí.  Po chvíli Čistírna zakládá další útok a Péša se řítí na brankaře, obchází ho a zakončuje do prázdné branky, ochozy jásají. Nádhera vážení sportovní přátelé, tak to má byť. 9. minuta přináší faul na Adama  uprostřed hřiště a v zápětí  po krásné kombinaci, kdy Péša vrací na Máru, ten vidí Képu, který hned vidí PáŤu, prostě dnes se všichni vidíme,  Čistírna  vede 2:0. K radosti svých fanoušků stále kontrolujeme hru a soupeře do ničeho vážnějšího nepouštíme. 15 diváků (5 platících) si užívá koncert Čistírny, tak jak jsme na něj zvyklý. V 11. minutě se  soupeř dostává do ojedinělého protiútoku, ale jistý Hoty jeho střelu likviduje. V 12. minutě hned z protiútoku nachází Cacan volného Mejru a ten nedává  gólmanovi šanci 3:0. Nádhera, tímto se hala dostává do varu a někteří fanoušci jistí si rodícím se přesvědčivým vítězstvím Čistírny halu předčasně opouštějí, protože o vítězi tohoto zápasu je prakticky již rozhodnuto. Avšak pozor, ve 13. minutě soupeřovi dorazil hráč na střídání! V poslední minutě první půle Hoty dalším jistým zákrokem likviduje střelu soupeře. Poslední čtyři sekundy již máme míč na kopačkách a v klidu kontrolujeme závěr poločasu.  Soupeř využívá mlčky pauzu mezi půlemi k odpočinku a polapení dechu, zatímco borci z Čistírny hlasitě spřádají plány  na druhý poločas. Nastupujeme v obraně s dvojcí Pery, Cacan a útok obstarávají Voleští. V 17. minutě Mejra ze standartní situace trefuje zařízení, ale soupeřův gólman je připraven. V 18. minutě stojí za povšimnutí krásný technický únik Peryho, který nahrávko-střelou bránu ani spoluhráče nenachází. Obrana – Képa, Mára – útok Péša, Áda a Čistírna kontroluje hru, když v tréninkovém tempu  šetří síly na další turnaj. Nikdo se za tohoto stavu nechce zranit, nepouštíme se do žádných větších akcí a ani na rozhodčí není důvod být sprostý. Z průběhu druhého poločasu je všem jasné, že body z tohoto mače zůstanou u nás doma a soupeř, pokud se ve zbývajícím průběhu soutěžního ročníku rapidně nezlepší, bude muset hrát za rok nižší soutěž. Ve  20. minutě Képova střela těsně vedle míjí bránu. V 21. minutě opět Képa střílí a z brankové čáry míč vykopává soupeřův obránce. Čistírna pokračuje v jednom z nejlepších výkonu letošního ročníku. Je to samá parádička, nahrávka a střela. Cacan střílí od půlky a Mejra lišácky pouští míč na bránu, avšak  gólman jeho záměr  vystihl.  Ve 22. minutě Áda útočí, přenechává Márovi, který pálí a trefuje soupeřova obránce. Ve 25. minutě se soupeř ojediněle dostává ke střele, i když z vlastní poloviny hřiště, ale trefuje pouze rohový praporek. Hoty na Péšu, Képa na Ádu a aut, nevadí  borci, příští akce bude ta pravá. Ve 26.  minutě je to tady! Mára vysouvá Képu, ten přihrává Péšovi a Péša skoruje 4:0. Z následné rozehrávky v 27. minutě Hoty výkopem nachází Peryho, který těsně minul. 28. minuta a další gól zařídil  Péša se střelcem Adamem, který se rozpomněl na své triky a kousky z mládí, kdy válel za dorost 5:0. To je parádní skóre pro milovníky sportovních análů a zápasových statistik. Zápas pokračuje a soupeř se vrhá do útoku, ale dnes se nedaří, ne ne, tudy cesta nevede. Vypadá to pro příští sezónu opravdu na zmíněnou třetí ligu. V 29. minutě, soupeř jako obvykle v tomto zápase střílí již  ze své poloviny a nenápadnou střelou překonává bezmocného Hotyho, který se pouze ohlíží. Nebyla to prudká střela, ale záludná, trochu nečekaná a překvapivá pro všechny přihlížející. Bohužel, bohužel  stav 5:1.  Je škoda čistého konta našeho gólmana vážení přátelé, ale žádný obrat již nepřipustíme. Ve 30. minutě Mára neohroženě proniká do obrany soupeře, nahrává nabíhajícímu Képovi, který nekompromisní střelou k tyči stanovuje konečné skóre na 6:1.  Hoši děkujem.

ČČT FOREVER

Aktualita

Kolik gólů dáme, tolik bodů máme (18.2.2018)
Dobrý den, vítám Vás u komentáře z posledního turnaje sezóny v rámci CHOML, kdy jsme v neděli 18. února zavítali do Chocně. Po příchodu do haly ...