Hned na úvod vedeme 2.ligu!!!

publikováno 17.11.2014

Vstup do sezóny z říše snů!

V sychravé nedělní listopadové ráno jsme zajížděli na první turnaj 2.nejvyšší soutěže sálového fotbalu v ČR sezóny 2014/15. Do Vysokého Mýta jsme vyrazili bez několika týmových opor :),někteří  navíc byli tradičně posíleni zbytkovým alkoholem a nedostatkem spánku. Naštěstí jsme odjížděli s naším žolíkem  Halbym, který nám přijel pomoct na 1. zápas. Na turnaji nás čekaly 3 týmy, od kterých jsme moc nevěděli co očekávat, ale věřili jsme, že nás nečeká nic lehkého – tréňa Mejra si dal předsevzetí, že si odvezeme alespoň 1 bod. Tím nás namotivoval a začali se dít věci.

ČČT - Football  Magicians Vysoké Mýto 5:0

Sestava: Hoty – Ivoš, Mejra, Képa – Péša, Halby, Hudy, Adam

Branky: Péša (Halby), Halby (Hudy), Képa (Halby), Adam (Halby), Hudy

Do první zápasu jsme nastoupili proti novému týmu, a sice Football  Magicians Vysoké Mýto.

Soupeř začal čarovat už před zápasem, kdy jsme se rozcvičovali – překvapenému Adamovi při hraní si s míčem vyčarovali zeď a byla z toho první letošní parádička – děkujeme J. To bylo ale od Magiků vše. Pak čaroval už jen Halby s Hotym. Tréňa nám předal taktické pokyny a šli jsme na to. Po úvodní krátké oťukávané se míče zhostil Halby a naservíroval první branku utkání na nohu Péši, který dával do prázdné. Chvíli na to se u levé postraní čáry elegantně uvolnil Hudy, pro kterého nebylo těžké před prázdnou brankou najít dnes výborně hrajícího Halbyho – 2:0. Halby neměl dost a tak nás dále zásoboval přesnými přihrávkami, kterými postupně našel Képu (opět do prázdné) a Adama – 4:0. Tečku za tímto utkáním udělal Hudy, když na polovině hřiště nasadil poslednímu obránci jesle a gólmana s jistotou prostřelil. Výborně odehraný zápas v čele se skvělým Hotym, obranou a hlavně Halbyšem. Naordinovaná taktika nám vyšla po puntíku.

Zanzibar Lanškroun – ČČT 1:4

Sestava: Hoty – Ivoš, Mejra, Képa – Péša, Halby, Hudy, Adam

Branky: Péša (Hoty), Ivoš (Hudy), Hudy (Mejra), Péša (Ivoš)

ŽK: Hudy

Po dvouzápasové pauze, kdy Ivoš v šatně stihl alespoň trochu dohnat spánkový deficit, jsme se postavili soupeři z Lanškrouna. U tohoto zápasu jsme očekávali těžší průběh než v prvním utkání. Úvod zápasu byl opět opatrný. V první vyložené šanci se objevil Adam, kterého patičkou krásně uvolnil Péša, ale Adam nájezd na gólmana nezvládl podle svých představ a branku minul. A tak se v 10. minutě ujímá vedení soupeř po nedorozumění v naší obraně, kdy sám na penaltě prostřeluje Hotyho – 1:0. Času do konce bylo ještě hodně a sil jsme měli také dost – v poslední minutě 1. poločasu se míče zmocnil Hoty a výhozem našel Péšu, který střelou po zemi od půlky překvapil brankáře Lanškrouna a bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase jsme postupně přebírali otěže zápasu a po krásné akci Hudy – Ivoš – Hudy – Ivoš dává posledně jmenovaný do prázdné branky a ujímáme se tak vedení. Chvíli na to Mejra rozehrává rohový kop na Hudyho a dezorientovaný soupeř inkasuje potřetí. Na 4:1 zvýšil Péša po otočce kolem obránce. Soupeř se poté snažil zvýšit obrátky, ale vedlo to pouze ke zbytečným faulům, po kterých jsme se dočkali prodloužené penalty – trenér Mejra určil Mejru a ten bohužel minul, i když prý „jít to na bránu, tak je to gól“ J. Ke konci zápasu ještě obdržel Hudy žlutou kartu u rychlé rozehrávky soupeře. To nám nevadilo a slavili jsme 2. vítězství.

ČČT - Pardál Dolní Újezd   6:3

Sestava: Hoty – Ivoš, Mejra, Képa – Péša, Hudy, Adam

Branky: Péša (Mejra), Képa (Péša), Képa, Mejra (Péša), Képa (Péša), Péša (Mejra)

Do třetího zápasu jsme nastoupili už značně unaveni a navíc oslabeni o Halbyho, kterého zavolaly pracovní povinnosti. Vstup do utkání se nám nepovedl a soupeř se brzy ujímá vedení 0:1. To však netrvalo dlouho, po krásné akci Képy se míč dostal k Mejrovi a ten nachází Péšu, který srovnává na 1:1. V této části zápasu začal excelovat Képa, který postupně nastřílel 3 branky a my se tak těšili nejen z vedení ale i z příspěvku do týmové kasičky. Postupně zvyšoval na 2:1, 3:1 a 5:2. Na 3:2 snížil soupeř v nepřehledné situaci, kdy střelou již překonaného Hotyho nezvládli zastoupit Képa s Hudym. Na 4:2 zvýšil Mejra lišáckým naznačením střely a následným obejitím gólmana do prázdné branky. Naši poslední branku na dnešním turnaj vsítil střelecký disponovaný Péša. My jsme ještě před koncem umožnili soupeři snížit na 6:3, ale to bylo všechno.

Turnaj jsme zvládli na výbornou, obrana fungovala na jedničku a na vstřelených brankách se podílel celý tým. Mejrův odhad jsme rozprášili na popel a už vyhlížíme další turnaj. Doufejme, že se nám bude dařit stejně. Díky našemu výkonu vedeme hned na úvod 2.ligu! :)))

ČČT Forever

16.11.2014, Hudy

Tabulka pořadí